„Tevékenyen – szeretetben”
Pedagógiai programunk a Tevékenységközpontú Óvodai Nevelési program alapelveire épül. Az a célunk, hogy programunkat valóságos tevékenységek megteremtésével, a játék elsődlegességével, a szükséges élmények, tapasztalatok biztosításával valósítsuk meg. A gyermekeket változatos tevékenységek felkínálásával, a játékon keresztül, az egyéni sajátosságaik figyelembevételével fejlesztjük.
Fontosnak tartjuk, hogy boldog, környezetét szerető, tapasztalatait változatos módon kifejezni tudó, jól kommunikáló, társaihoz és a felnőttekhez pozitív érzelmekkel kapcsolódó, önmagát sokoldalúan megvalósítani tudó gyermekeket neveljünk.
E cél érdekében óvodapedagógusaink vállalják, hogy szakmaiságuk legmagasabb fokán nevelik a rájuk bízott gyermekeket, az elfogadás, a megértés, támogatás, tisztelet közvetítésével.
A gyermekek ízlésvilágának, magatartás kultúrájának alakítását esztétikus környezet megteremtésével, a felnőttek kulturált magatartásával, és a hagyományaink ápolásával igyekszünk megvalósítani.
Óvodai programunk alappillérei
- tevékenységközpontú óvodai nevelés
- környezeti nevelés, környezettudatosság
- tehetséggondozás, esélykülönbségek csökkentése
- érzelmi, erkölcsi nevelés
Kiemelt figyelmet fordítunk:
- az egészséges életmódra nevelésre, mely magában foglalja a környezettel való harmonikus együttélést, a természet szeretetét és védelmét. Lehetőséget biztosítunk sokoldalú mozgástapasztalatok szerzésére, ehhez rendelkezésünkre áll szép füves udvar, egy kisebb focipálya, a szomszédos Táncház, tornapálya. Mindezt kiegészíti az iskola uszodájában történő vízhez szoktatás, a közeli sportpályák kihasználása, a tavaszi kerékpár túráink, sétáink, kirándulásaink.
- Zöld óvodai tevékenységek tudatosabbá tételére, a 2014-ben megkapott óvodai címünk megvédésére, a természetet óvó-védő gyermekek nevelésére, a környezettudatos magatartásforma megerősítésére a gyermekekben, és a szülőkben egyaránt.
- élmények, terepfoglalkozások, a természetben szerzett ismeretszerzések rendszeres biztosítására, a Természeti Napok hagyományainak, jó gyakorlatának felkínálásával.
- a gyermekek beilleszkedő, együttműködő készségének, kommunikációjának, érzelmi életének, pozitív személyiségjegyeinek alakítására a népmeséken, drámajátékokon, dalos játékokon, népi tevékenységeken át.
- a tehetséggondozás, a mozgás, a művészeti nevelés komplex lehetőségeinek kiaknázására – területeinek bővítésére -, óvodapedagógusaink képzettségének és a gyermekek érdeklődésének figyelembe vételével, a csoportszobában és a csoporton kívül mikro csoportos formában.
- a szocio-kulturális hátrányok kompenzálására, az inkluzív nevelésre.
A gyermekek számára felkínált játékos programjaink:
heti rendszerességgel:
- népi gyermekjáték, néptánc foglalkozások a szomszédos Táncházban
- tehetséggondozó foglalkozások
- korosztályos torna és testnevelés foglalkozások
- mozgásfejlesztés az Ovi foci, utánpótlás nevelés keretében
- fejlesztő pedagógus, logopédus foglalkozásai
- Oviszínház – alkalmanként
- hangszerbemutató, hangverseny – alkalmanként
- múzeumpedagógiai, könyvtár foglalkozások
Az óvodai nevelés keretein kívül:
- játékos angol nyelvi foglalkozások
- népi tánc foglalkozások
- játékos mozgás
- illetve a szülői-gyermeki igények figyelembe vételével szervezve
Feladatainkat a családdal való szoros együttműködésben, a család értékeire építve, szeretet közvetítő légkörben kívánjuk megvalósítani.