32/314-821

3100. Salgótarján, Arany János út 19/B

Köszönet és beszámoló

Óvodánk Eszterlánc Alapítványa által, a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. által támogatott NEAG-KP-a-2022/5-000710 azonosítószámú, „Utazás a dínók világába” című pályázat fő célja az volt, hogy az óvodás gyermekek mélyebben és sokoldalúbban megismerhessék a múlt természeti és kulturális értékeit és felfedezhessék az ősi élet nyomait. 2022. májusában sikerült egy nagyon szép és tartalmas kirándulást szerveznünk és megvalósítanunk az iskolába készülő nagycsoportosaink számára az Ipolytarnóci Ősmaradványok Természetvédelmi Területére. Ez valóban egy utazás volt a régmúltba, az ősi állatok világába. A kiránduláson egy kedves túravezető hölgy a gyermekek életkori sajátosságaihoz teljes mértékben alkalmazkodva játékosan kalauzolta a csoportot és mutatta be az ősi élet felfedezett nyomait. A gyerekek láthatták a 17 millió évvel ezelőtti vulkáni katasztrófa által elpusztított ősvilág páratlan gazdagságú lelőhelyének ősmaradványait, rácsodálkozhattak a megkövesedett cápafogakra, levéllenyomatokra, az ősállatok lábnyomaira. Megnézhettek egy a területen 20 milló évvel ezelőtt élő ősállatokról szóló filmet is, amely elvarázsolta őket. A pályázattal elnyert összegből sikerült sok olyan eszközt beszereznünk, melyek segítségével az egész nyár folyamán a játékok témája a dinoszauruszok voltak. A megvásárolt dínó figurák, kirakók, puzzle-k, társasjátékok és az óvodapedagógusok által készített dinoszauruszos képességfejlesztő játékok nagyban hozzájárultak ahhoz, hogy a kicsik mélyebben megismerjék ezeket a kihalt állatokat, jellemző jegyeiket, fajtáikat. A projekt ideje alatt szélesedtek, mélyültek ismereteik az ősi állatokkal kapcsolatosan, hatékonyan fejlődött figyelmük, emlékezetük, gondolkodásuk. A pályázati pénzből vásárolt mozgásfejlesztő eszközök (dínós libikóka, futóbiciklik, racer járgány) segítségével pedig sokat ügyesedtek, mozgáskoordinációjuk, egyensúlyérzékük szintén sokoldalúan fejlődhetett. Az ismeretterjesztő és mesés könyvek, melyek a témához kapcsolódtak nemcsak a gyermekek, hanem az őket nevelő óvodapedagógusok számára is nagyon hasznosak, érdekesek és a későbbiekben is jól használhatók lesznek.

Kedves Szülő! Ha itt feliratkozol, a fontosabb eseményekről levelet küldünk neked.

Aprófalva TagóvodaBaglyasi TagóvodaGyermekkert TagóvodaHétszínvirág TagóvodaKörúti TagóvodaMackóvár Központi ÓvodaMesekert TagóvodaNyitnikék TagóvodaPitypang TagóvodaSzivárvány TagóvodaVadvirág TagóvodaBocsoda bölcsődeTündérkert Bölcsőde
Megismertem és elfogadom az Adatkezelési tájékoztatót
Az adatkezelési tájékoztató ITT megtekinthető
 • Összevont Óvoda és Bölcsőde logó

  Salgótarjáni Összevont Óvoda és Bölcsőde

  Cím: 3100 Salgótarján, Arany János út 19/B.
  Intézmény-vezető: Lilinger Hermina
  Tel.: (32) 314 821
  Fax: (32) 314-821
  Email: mackovar@stovodak.hu, lilingerhermina@stovodak.hu
 • Mackóvár Központi Óvoda logó

  Mackóvár Központi Óvoda

  Cím: 3100 Salgótarján, Arany János út 19/B.
  Központi Intézményegység-vezető: Fodor Edina Zenna
  Telefon: (32) 314 821
  Fax: (32) 314-821
  Email: mackovar@stovodak.hu
 • Aprófalva Óvoda logó

  Aprófalva Tagóvoda

  Cím: 3104 Salgótarján, Barátság út 6.
  Tagóvoda-vezető: Horváth Edit
  Telefon: (32) 440-331
  Email: aprofalva@stovodak.hu
 • Baglyasi Óvoda logó

  Baglyasi Tagóvoda

  Cím: 3102 Salgótarján, Petőfi út 88.
  Tagóvoda-vezető: Spagináné Cser Mónika
  Telefon: (32) 310-085
  Email: baglyasiovi@stovodak.hu
 • Gyermekkert Óvoda logó

  Gyermekkert Tagóvoda

  Cím: 3100 Salgótarján, Gyermekkert út 1.
  Tagóvoda-vezető: Tajtiné Czene Zsuzsanna
  Telefon: (32) 430-314
  Email: gyermekkert@stovodak.hu
 • Hétszínvirág Óvoda logó

  Hétszínvirág Tagóvoda

  Cím: 3100 Salgótarján, Acélgyári út 63.
  Tagóvoda-vezető: Gőz Katalin
  Telefon: (32) 312-495
  Email: hetszinvirag@stovodak.hu
 • Körúti Óvoda logó

  Körúti Tagóvoda

  Cím: 3100 Salgótarján, Fáy András krt. 35.
  Tagóvoda-vezető: Zsótér Melinda
  Telefon: (32) 312-798
  Email: korutiovi@stovodak.hu
 • Nyitnikék Óvoda logó

  Nyitnikék Tagóvoda

  Cím: 3104 Salgótarján, Makarenkó út 1/b.
  Tagóvoda-vezető: Fehér Edit
  Telefon: 06 (20) 776 09 56, (32) 314-411
  Email: nyitnikek@stovodak.hu
 • Pitypang Óvoda logó

  Pitypang Tagóvoda

  Cím: 3100 Salgótarján, Meredek út 5.
  Tagóvoda-vezető: Bednár Szilvia
  Telefon: (32) 312-498
  Email: pitypang@stovodak.hu
 • Szivárvány Óvoda logó

  Szivárvány Tagóvoda

  Cím: 3100 Salgótarján Forgách Antal út 2.
  Vezető: Szendrődi Andrea
  Telefon: 32/310-768
  email: szivarvany@stovodak.hu
 • Vadvirág Óvoda logó

  Vadvirág Tagóvoda

  Cím: 3141 Salgótarján, Őrhegy út 1.
  Tagóvoda-vezető: Tóth Marianna
  Telefon: (32) 438-001, 06 20/ 776-0948
  Email: vadvirag@stovodak.hu
 • Bocsoda Bölcsőde logó

  Bocsoda Bölcsőde

  Cím: 3100 Salgótarján, Arany János út 19/B.
  -
  Telefon: 06 20/ 232-0070
  Email: minibölcsi@stovodak.hu.