32/314-821

3100. Salgótarján, Arany János út 19/B

Köszönet és beszámoló

A Salgótarjáni Összevont Óvoda és Bölcsőde Mackóvár Központi Óvodáját támogató Eszterlánc Alapítvány által lebonyolított NEAG-KP-1-2021/5-000308 azonosítószámú, „Mozgás, alkotás, öröm, együttlét” – egészség című projekt létrejöttének célja az volt, hogy az óvodáskorú gyermekek kapjanak minél több lehetőséget életkori sajátosságaikból adódó szükségletüknek a mozgásnak az elegendő gyakorlására, élvezetére. Szerettük volna az egészséges életmódra nevelés keretein belül, a betegségek megelőzésének fontosságára is felhívni a gyermekek és a szülők figyelmét, valamint olyan tevékenységeket szervezni, melyek az alkotás örömet adó folyamatát, a produktum megszületését és az azt övező együttlétet adják.

Céljaink maradéktalanul megvalósultak, sikeresen zártuk le a tervezett eszközvásárlásokat és programokat. A pályázat lehetővé tette, hogy egy értékes és mozgatásában különleges járgányt kínáljunk fel a gyermekeknek, elősegítve a téri tájékozódásuk, koordinációjuk, mozgásuk harmonikus fejlesztését. Ismeretterjesztő és meséskönyvek (Kedvencek: „Az orvosnál” „Lilla és Tündérbogyó”) beszerzésével, a gyermekek az életkori sajátosságaiknak megfelelően ismerhetnek meg különböző betegségeket és azok megelőzésének módjait. Fontosnak tartottuk olyan zenei eszközök (pl.: viharcső, brekegő fabéka, esőbot és a kokiriko, zörgő hernyó) felkutatását, melyek a megszokottól eltérő módon hangzanak, és amelyek az oviszínházunk, drámajátékaink során elősegítik az átélést, az élményekhez jutást.

Meghatározónak tartjuk óvodáskorban az önállóság alakítását, olyan tevékenységek, élethelyzetek felkínálását, melyek megélésével a gyermekek önbizalma pozitív irányba alakul. Udvari tároló elhelyezésével ösztönözzük őket arra, hogy az elképzeléseiknek megfelelő mozgásos eszközöket maguk is kiválaszthassák, és a játék végén a számukra is jól megközelíthető helyre elpakolják. Hasonló módon mindig elérhető helyen tartjuk a kreativitást fejlesztő eszközöket (varrótűket, ragasztókat, koszorúalapot, textileket, stb.) teret adva a gyermeki fantázia határtalanságának.
A pedagógusok munkáját a „Kerek egy esztendő” című komplex tevékenységeket magában foglaló, a „Mackógyógytorna” szakmai könyvekkel, valamint pendrivokkal könnyítettük meg.

Az Eszterlánc Alapítvány által támogatott óvoda hatalmas udvara adott helyet a „Gyermeknapi program családokkal együtt” című játékos vetélkedőre, ahol számos állomáson kellett teljesíteniük a csoportoknak. Az állomásokon többek között közlekedési táblákat kellett összeilleszteniük, közlekedési helyzeteket kellett megoldaniuk vagy akár járművekké válniuk a gyerekeknek a feladatok megoldásához. A program végén pedig egy igazi autós moziban pattogatott kukoricát majszolgatva pihenhették ki magukat. Sajnálatos módon a vírushelyzet nem adott lehetőséget arra, hogy a szülők is részt vehessenek a szervezett programokon, de szerencsére a gyermekek kedvét ez nem szegte.
Hisszük és tapasztaljuk, hogy a projekt lebonyolítása által fejlődött a gyermekek állóképessége, kitartása, ügyessége, és erősödött a betegségek elleni védekezőképességük, bővült pedagógusaink eszközrendszere, és elhivatottsága.

A NEAG-KP-1-2021/5-000308 azonosítószámú, „Mozgás, alkotás, öröm, együttlét” – egészség című projekt a Nemzeti Együttműködési Alap és a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. támogatásával valósult meg.

Kedves Szülő! Ha itt feliratkozol, a fontosabb eseményekről levelet küldünk neked.

Aprófalva TagóvodaBaglyasi TagóvodaGyermekkert TagóvodaHétszínvirág TagóvodaKörúti TagóvodaMackóvár Központi ÓvodaMesekert TagóvodaNyitnikék TagóvodaPitypang TagóvodaSzivárvány TagóvodaVadvirág TagóvodaBocsoda bölcsődeTündérkert Bölcsőde
Megismertem és elfogadom az Adatkezelési tájékoztatót
Az adatkezelési tájékoztató ITT megtekinthető
 • Összevont Óvoda és Bölcsőde logó

  Salgótarjáni Összevont Óvoda és Bölcsőde

  Cím: 3100 Salgótarján, Arany János út 19/B.
  Intézmény-vezető: Andóné Angyal Mária
  Tel.: (32) 314 821
  Fax: (32) 314-821
  Email: mackovar@stovodak.hu, andone.am@stovodak.hu
 • Mackóvár Központi Óvoda logó

  Mackóvár Központi Óvoda

  Cím: 3100 Salgótarján, Arany János út 19/B.
  Központi Intézményegység-vezető: Fodor Edina
  Telefon: (32) 314 821
  Fax: (32) 314-821
  Email: mackovar@stovodak.hu
 • Aprófalva Óvoda logó

  Aprófalva Tagóvoda

  Cím: 3104 Salgótarján, Barátság út 6.
  Tagóvoda-vezető: Horváth Edit
  Telefon: (32) 440-331
  Email: aprofalva@stovodak.hu
 • Baglyasi Óvoda logó

  Baglyasi Tagóvoda

  Cím: 3102 Salgótarján, Petőfi út 88.
  Tagóvoda-vezető: Spagináné Cser Mónika
  Telefon: (32) 310-085
  Email: baglyasiovi@stovodak.hu
 • Gyermekkert Óvoda logó

  Gyermekkert Tagóvoda

  Cím: 3100 Salgótarján, Gyermekkert út 1.
  Tagóvoda-vezető: Lilinger Hermina
  Telefon: (32) 430-314
  Email: gyermekkert@stovodak.hu
 • Hétszínvirág Óvoda logó

  Hétszínvirág Tagóvoda

  Cím: 3100 Salgótarján, Acélgyári út 63.
  Tagóvoda-vezető: Gőz Katalin
  Telefon: (32) 312-495
  Email: hetszinvirag@stovodak.hu
 • Körúti Óvoda logó

  Körúti Tagóvoda

  Cím: 3100 Salgótarján, Fáy András krt. 35.
  Tagóvoda-vezető: Zsótér Melinda
  Telefon: (32) 312-798
  Email: korutiovi@stovodak.hu
 • Nyitnikék Óvoda logó

  Nyitnikék Tagóvoda

  Cím: 3104 Salgótarján, Makarenkó út 1/b.
  Tagóvoda-vezető: Fehér Edit
  Telefon: 06 (20) 776 09 56, (32) 314-411
  Email: nyitnikek@stovodak.hu
 • Pitypang Óvoda logó

  Pitypang Tagóvoda

  Cím: 3100 Salgótarján, Meredek út 5.
  Tagóvoda-vezető: Bednár Szilvia
  Telefon: (32) 312-498
  Email: pitypang@stovodak.hu
 • Szivárvány Óvoda logó

  Szivárvány Tagóvoda

  Cím: 3100 Salgótarján Forgách Antal út 2.
  Vezető: Szendrődi Andrea
  Telefon: 32/310-768
  email: szivarvany@stovodak.hu
 • Vadvirág Óvoda logó

  Vadvirág Tagóvoda

  Cím: 3141 Salgótarján, Őrhegy út 1.
  Tagóvoda-vezető: Tóth Marianna
  Telefon: (32) 438-001, 06 20/ 776-0948
  Email: vadvirag@stovodak.hu
 • Bocsoda Bölcsőde logó

  Bocsoda Bölcsőde

  Cím: 3100 Salgótarján, Arany János út 19/B.
  Bölcsőde-vezető: Illés Noémi
  Telefon: 06 20/ 232-0070
  Email: minibölcsi@stovodak.hu.