Referenciaintézményi minősítés záró szakasza

A 2010/11 nevelési évben a Salgótarjáni Összevont Óvodák közül 7 intézmény; a Mackóvár Központi Óvoda, az Aprófalva Tagóvoda, a Körúti Tagóvoda, a Nyitnikék Tagóvoda, a Mesekert Tagóvoda és a Hétszínvirág Tagóvoda csatlakozott a referenciaintézmények hálózatához. Előminősített referenciaintézményi státusszal és elfogadott, az Educatio Társadalmi Szolgáltató Nonprofit Kft. Szolgáltatói Kosár felületére feltöltött, referencia területekhez kapcsolódó jó gyakorlatokkal rendelkeznek.

A 2014. október 31-ig kiírt referenciaintézményi záró minősítésre való bejelentkezés követelményeinek az intézmények eleget tettek. A bejelentkezéshez és a jelentkezés véglegesítéséhez szükséges dokumentumokat (előminősítési nyilatkozat, intézmények megújított nevelési programja, intézmény- bemutató, referenciaintézményi portfólió) minden intézmény sikeresen feltöltötte.

Referenciaszerepre készülnek a salgótarjáni óvodák

A Salgótarjáni Összevont Óvoda hét tagóvodája, a Mackóvár Központi Óvoda, az Aprófalva, a Nyitnikék, a Hétszínvirág, a Körúti, a Gyermekkert, és a Mesekert Tagóvoda az Új Széchenyi Terv által meghirdetett TÁMOP 3.1.7.-11/2. számú pályázatán, a „Referenciaintézmények országos hálózatának kialakítása” témában, pozitív előminősítés megszerzése után sikeres pályázati elbírálásban részesült.

Az intézményenként 3.000.000 Ft elnyert támogatás lehetőséget nyújt a pedagógusok szakmai munkájának továbbfejlesztéséhez, az óvoda tárgyi feltételrendszerének javításához. Több éve folyamatosan fejlesztik, korszerűsítik módszertani tárházukat, amely az óvodás korosztály fejlesztésével, a partnerhálózat bekapcsolásának lehetőségével példa értékű, mások számára követendő mintaként szolgálhat. Most minden óvoda számára alkalom nyílik az intézményenként kimunkált, korszerű pedagógiai és módszertani alapokon nyugvó jó gyakorlatok átadására, amely iránt várják az érdeklődőket.

A pályázati projektek 2012. május 1-jével kezdődtek, és várhatóan december 31-éig tartanak.

Referencia-intézmények országos hálózatának kialakítása a a következő óvodákban:

Salgótarjáni Összevont Óvoda Mackóvár Központi Óvodában TÁMOP-3.1.7-11/2-2011-0291.

Oviszínház

Salgótarjáni Összevont Óvoda Nyitnikék Tagóvodában TÁMOP-3.1.7-11/2-2011-0343.

Jógyakorlatok:

Salgótarjáni Összevont Óvoda Aprófalva Tagóvodában TÁMOP-3.1.7-11/2-2011-0332.

Aprófalvi Aprók biztonságos közlekedése
Apró-Rendőr
„Föld Napja” Hozz egy virágpalántát
Tegyünk együtt egy egészséges jövőért
Aprófalvi Vöröskeresztes Bázisovi

Salgótarjáni Összevont Óvoda Gyermekkert Tagóvodában TÁMOP-3.1.7-11/2-2011-0311.

Körjáték - Játékkör - Családi játszódélutánok
Kompetenciák alapozása drámajátékkal, bábjátékkal
Tudni akarom! - Tanulásszervezés projekt módszerrel
A múltat idéző, a jelent átélő tevékenységek - projektmódszerrel

Salgótarjáni Összevont Óvoda Hétszínvirág Tagóvodában TÁMOP-3.1.7-11/2-2011-0315.

Salgótarjáni Összevont Óvoda Körúti Tagóvodában TÁMOP-3.1.7-11/2-2011-0330.

Közlekedj ovisan!
Környezetvédő óvodások tábora

Salgótarjáni Összevont Óvoda Mesekert Tagóvodában TÁMOP-3.1.7-11/2-2011-0452

Jógyakorlatok:

Zöld napokkal a környezettudatos magatartásért
Drámajátékokkal egymás elfogadásáért
Az óvodából iskolába való átmenet lépései
Partnerségben a családdal

Kedves Szülők!

A koronavírus terjedése okán kihirdetett veszélyhelyzet miatt a 2020/2021-es nevelési évre történő óvodai beiratkozással összefüggésben az alábbiakról tájékoztatom Önöket

1. Tekintsék meg a https://kir.hu/korzet honlapon, hogy melyik a lakóhelyük szerinti körzetes óvoda.
  2. A lakóhely szerinti kötelező felvételt biztosító óvoda 2020. április 21-ig hivatalból felveszi a körzetébe tartozó azon gyermeket, akivel kapcsolatosan nem érkezett jelzés arról, hogy más óvoda felvette. A beiratkozáshoz szükséges iratok bemutatására a gyermek első óvodai nevelési napján kerül majd sor. Ha tehát a szülő olyan óvodába szándékozik beíratni a gyermekét, amely egyébként is a kötelező óvodai felvételt biztosítja a számára, akkor az adatok egyeztetése céljából szíveskedjen az alábbi nyomtatványt kitöltve az óvoda e-mail címére 2020. április 15. 18 óráig eljuttatni!
  3. Ha a szülő nem a kötelező felvételt biztosító óvodába szeretné gyermekét beíratni, akkor ezt a szándékát – a körzetes óvoda nevének és címének megjelölésével – elektronikus úton, telefonon vagy – különösen indokolt esetben – személyesen jelezze az általa választott óvoda vezetőjének 2020. április 15-ig.

Amennyiben a kért nyomtatványt a fenti határidőre nem sikerül eljuttatni az óvodába, kérem, hogy telefonon vagy e-mailben vegyék fel a kapcsolatot az óvodával, és tájékoztassák a szülői szándékról, hogy a körzetes óvodába kívánják beíratni gyermeküket.

BEIRATKOZÁS NYOMTATVÁNY

Salgótarjáni Összevont Óvoda és Bölcsőde e-mail címe:
beiratkozas@stovodak.hu

Előre is köszönjük segítségüket és együttműködésüket!
Üdvözlettel: Andóné Angyal Mária