32/314-821
3100. Salgótarján, Arany János út 19/A
Elemek szűrése dátum szerint: kedd, 29 június 2021

 head

v logo

Az Országos Iskola- és Óvodakert Fejlesztési Programban vállalt feladatainknak eleget téve, folyamatosan tevékenykedünk óvodai környezetünk szépítésén, és kiskertünk gondozásán.

Még ősszel gondoskodtunk a kertrész élő sövénnyel történő kijelöléséről. Most, tavasszal az „ehető sövény-rész” kialakításával folytattuk ezt a munkát. Málnát, szedret, feketeribizli bokrokat telepítettünk, nemcsak a folyamatos fejlődés figyelemmel kísérése, hanem az ízek, méretek, színek felfedezése, megkülönböztetése céljából is. Eperpalántáink is fejlődésnek indultak, amelyről az első szüretelést is megejthettük.

A veteményesünkben elhelyezett hagyma, retek, saláta, és más konyhakerti „palántáink” is életnek indultak a folyamatos gondoskodás, ápolás hatására. Tízóraihoz, és uzsonnára is nagyobb kedvvel kóstolják gyermekeink a saját termesztésű zöldségeket, gyümölcsöket.

Tóth Marianna                                                                              Bakosné Lunácsek Judit
tagóvodavezető, óvodapedagógus                                 óvodapedagógus, munkacsoport vezető

Kategória: Vadvirág Tagóvoda

 head

 

v logoÓvodánk a Salgótarjáni Összevont Óvoda és Bölcsőde Vadvirág Tagóvodája az elmúlt évben nyújtott be pályázatot az Iskolakertekért Alapítvány Óvodakert Fejlesztési programra Óvodakert „kezdő” programra.

Nemcsak a városunkban preferált zöld törekvések helyi megvalósítása volt a célunk, hiszen Zöld Óvodaként, Madárbarát Óvodaként több éve igyekszünk gyermekeinkben megalapozni a környezettudatos életszemléletet, és ennek a szemléletnek megnyerni a családokat.

Az elnyert pályázat több szempontból tette hatékonnyá eddigi munkánkat. Mindamellett, hogy örömmel értesültünk a pozitív pályázati elbírálásról, tudatosabban gondolkodtunk a környezetszépítés, környezetalakítás témájában is.

Igyekeztünk a pályázatban foglalt feltételeknek, kéréseknek eleget tenni. Örömmel fogadtuk az intézményünkbe látogató mentort, Mátyás Izoldát. A vele való találkozás, beszélgetés sok ötletet elindított bennünk, segítségével megtaláltuk a legideálisabb helyet is a veteményeskerthez. A kertalakításban az óvodai karban tartó bevonása, aktív munkája hozzájárult ahhoz, hogy megvalósíthatóvá, és esztétikussá váljon kertrészünk.

A kertápoláshoz szükséges eszközöket a pályáztató biztosította. Minőségi eszközökkel gazdagodott óvodánk. Gyermek, és felnőtt méretű kerti szerszámok segítik a munkafázisok begyakorlását, komposztáló segíti a szerves hulladék gyűjtését, csapadékgyűjtő elhelyezésével biztosított a kiskert locsolása. Több veteményezhető hagymát, magvakat kaptunk a tervszerű ültetéshez.

Az alapítvány a szakmai-módszertani képzést is lehetővé tette. Környezetvédő csoportunk vezetője, Bakosné Lunácsek Judit sajátította el azokat az ismereteket, amelyeket a nevelőtestületnek tovább adva, módszertani szempontból is gazdagodtunk.

A pályázat igazi nyertesei az óvodánkba járó gyermekek, akik motiváltak a kertészkedésre, és szívügyüknek tekintik kiskertünk gondozottságát, gazdagságát.

Tóth Marianna                                                                              Bakosné Lunácsek Judit
tagóvodavezető, óvodapedagógus                                 óvodapedagógus, munkacsoport vezető

Kategória: Vadvirág Tagóvoda

Kedves Szülő! Ha itt feliratkozol, a fontosabb eseményekről levelet küldünk neked.

Aprófalva TagóvodaBaglyasi TagóvodaGyermekkert TagóvodaHétszínvirág TagóvodaKörúti TagóvodaMackóvár Központi ÓvodaMesekert TagóvodaNyitnikék TagóvodaPitypang TagóvodaSzivárvány TagóvodaVadvirág TagóvodaBocsoda bölcsődeTündérkert Bölcsőde
Megismertem és elfogadom az Adatkezelési tájékoztatót
Az adatkezelési tájékoztató ITT megtekinthető
 • Összevont Óvoda és Bölcsőde logó

  Salgótarjáni Összevont Óvoda és Bölcsőde

  Cím: 3100 Salgótarján, Arany János út 19/B.
  Intézmény-vezető: Andóné Angyal Mária
  Tel.: (32) 314 821
  Fax: (32) 314-821
  Email: mackovar@stovodak.hu, andone.am@stovodak.hu
 • Mackóvár Központi Óvoda logó

  Mackóvár Központi Óvoda

  Cím: 3100 Salgótarján, Arany János út 19/B.
  Központi Intézményegység-vezető: Fodor Edina
  Telefon: (32) 314 821
  Fax: (32) 314-821
  Email: mackovar@stovodak.hu
 • Aprófalva Óvoda logó

  Aprófalva Tagóvoda

  Cím: 3104 Salgótarján, Barátság út 6.
  Tagóvoda-vezető: Horváth Edit
  Telefon: (32) 440-331
  Email: aprofalva@stovodak.hu
 • Baglyasi Óvoda logó

  Baglyasi Tagóvoda

  Cím: 3102 Salgótarján, Petőfi út 88.
  Tagóvoda-vezető: Spagináné Cser Mónika
  Telefon: (32) 310-085
  Email: baglyasiovi@stovodak.hu
 • Gyermekkert Óvoda logó

  Gyermekkert Tagóvoda

  Cím: 3100 Salgótarján, Gyermekkert út 1.
  Tagóvoda-vezető: Lilinger Hermina
  Telefon: (32) 430-314
  Email: gyermekkert@stovodak.hu
 • Hétszínvirág Óvoda logó

  Hétszínvirág Tagóvoda

  Cím: 3100 Salgótarján, Acélgyári út 63.
  Tagóvoda-vezető: Gőz Katalin
  Telefon: (32) 312-495
  Email: hetszinvirag@stovodak.hu
 • Körúti Óvoda logó

  Körúti Tagóvoda

  Cím: 3100 Salgótarján, Fáy András krt. 35.
  Tagóvoda-vezető: Zsótér Melinda
  Telefon: (32) 312-798
  Email: korutiovi@stovodak.hu
 • Nyitnikék Óvoda logó

  Nyitnikék Tagóvoda

  Cím: 3104 Salgótarján, Budapesti út 66.
  Tagóvoda-vezető: Fehér Edit
  Telefon: 06 (20) 776 09 56, (32) 314-411
  Email: nyitnikek@stovodak.hu
 • Pitypang Óvoda logó

  Pitypang Tagóvoda

  Cím: 3100 Salgótarján, Meredek út 5.
  Tagóvoda-vezető: Bednár Szilvia
  Telefon: (32) 312-498
  Email: pitypang@stovodak.hu
 • Szivárvány Óvoda logó

  Szivárvány Tagóvoda

  Cím: 3100 Salgótarján Forgách Antal út 2.
  Vezető: Szendrődi Andrea
  Telefon: 32/310-768
  email: szivarvany@stovodak.hu
 • Vadvirág Óvoda logó

  Vadvirág Tagóvoda

  Cím: 3141 Salgótarján, Őrhegy út 1.
  Tagóvoda-vezető: Tóth Marianna
  Telefon: (32) 438-001, 06 20/ 776-0948
  Email: vadvirag@stovodak.hu
 • Bocsoda Bölcsőde logó

  Bocsoda Bölcsőde

  Cím: 3100 Salgótarján, Arany János út 19/B.
  Bölcsőde-vezető: Illés Noémi
  Telefon: 06 20/ 232-0070
  Email: minibölcsi@stovodak.hu.