32/314-821
3100. Salgótarján, Arany János út 19/A
Szülői értekezlet a Mackóvár Központi Óvodában

Tisztelt Szülők! Szeretettel várjuk a 2020-2021 es nevelési évre újonnan beíratott gyermekek szüleit az első ismerkedő szülői megbeszélésünkre óvodánkban, amelynek időpontja: 2020. augusztus 26. (szerda) 16.00 óra. Salgótarján, 2020. augusztus 11. Tisztelettel: Fodor Edinaintézményegység-vezető

IDŐPONTOK:2018. május 8. (kedd) 08.00-18.00 óráig2018. május 9. (szerda) 08.00-18.00 óráigA pótbeiratkozás napja: 2018. május 15. (kedd) 08.00-18.00 óráigA körzet szerinti központi-és tagóvodákban ezeken a napokon várják a 2018/2019. nevelési évre beiratkozókat.Felhívom a szülők figyelmét, hogy a nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény szerint a gyermek abban az évben, amelynek augusztus 31. napjáig a harmadik életévét betölti, a nevelési év kezdő napjától legalább napi négy órában óvodai foglalkozáson köteles részt venni.Kérjük a Tisztelt Szülőket, hogy az év közbeni felvételi igényeket (azokra a gyermekekre vonatkozik, akik 2018. augusztus 31-e után töltik be a 3. életévüket, vagyis előfelvételis jelentkezők) is a fenti időpontban szíveskedjenek jelezni a tagóvodákban.Az óvoda valamennyi feladatellátási helyén az alapító okirata alapján biztosított az integráltan nevelhető sajátos nevelési igényű - különleges bánásmódot igénylő, a szakértői bizottság véleménye alapján mozgásszervi, érzékszervi, értelmi vagy beszédfogyatékos, több fogyatékosság együttes előfordulása esetén halmozottan fogyatékos, autizmus spektrum zavarral, vagy egyéb pszichés fejlődési zavarral…
Medve nap a Mackóvár Óvodában

Az idei évben már negyedik alkalommal hozta lázba február 2-án a „Medve” a Mackóvár Központi Óvoda óvodásait. A sok apróság egy hétig mindennap, izgalommal és sok-sok tevékenységgel készült a néphagyományt, népi megfigyelést felidéző napra.Az egész hetet átölelő programot, a volt főiskola épületében is érdekessé, emlékezetessé tették az óvoda óvodapedagógusai, dajkái, segítő munkatársai. A bejáratnál mézet kevergető macik, bocsok, medvék várták az óvodába érkezőket. A két emelet lépcsőházát medve tappancsok díszítették: „ Erre járt a medve”! A csoportok előtti kiállítóhelyeken változatos technikával készült rajzok, festések, ragasztások mutatták milyenek a medvék. Ha a csoportokba bekukkantottunk, megjelentek a mackóbarlangok, mackóvárak. Ezen a héten nem volt feltűnő, hogy szinte minden gyermek macival aludt.A várva várt napon a csoportok ötletes mackókirakós és medve felismerő játékokon vehettek részt. Köszönet a „Közgés” Ifjúsági Vöröskeresztes tanulóknak, akik a játékok lebonyolításában segédkeztek.A nagy medvénket az időjárás miatt – ami segített az igazi medvének is a gondolkodásban, ablakon keresztül tekinthettük…
Állatok Világnapja

10
okt.

Állatok Világnapja

Állatok Világnapja Óvodánk az állatok világnapjára is színes, játékos tevékenységekkel, programokkal készült, hogy kisgyermekek is részesei lehessenek az ünnepnek, ismerkedhessenek és átélhessék az állatok, környezetünk védelmének fontosságát. Jól bevált gyakorlatként működik óvodánkban, hogy ötletbörze formájában gyűjtjük össze egy „programajánlóban” az adott jeles naphoz kapcsolódó ötleteinket, amit csoportjaink, érdeklődésüknek megfelelően építhetnek be heti tevékenységeik közé. Programjaink között szerepeltek túrák, látogatások, élményszerző séták, ahol az állatvilággal kerülhettek kapcsolatba, mozgásos és dalos, játékok, vizuális tevékenységek, versek, mesék, drámajátékok. A gyermekeknek tervezett játékos tevékenységeket, számítógépeink adta lehetőségekkel színesítettük. A „Zöld Óvodai” cím birtokosaként, nevelőtestületünk a megújulás igényével, folyamatosan keresi, azokat az innovatív lehetőségeket, melyek a óvodásaink számára a jeles napok ünnepeit, élmény gazdaggá, színessé, tartalmassá varázsolhatja. Ebben az évben a Bükki Nemzeti Park Baglyaskő- Vár Természetvédelmi Látogatóközpont munkatársai jártak óvodánkban az állatok világnapja alkalmából. Az iskolába készülő gyermekek a délelőtt folyamán az év emlőséről a Mogyorós peléről szerezhettek hasznos ismereteket, játékos interaktív formában.Köszönjük a…

Kedves Szülők!A Mackóvár óvoda gyermekeit 2017. szeptember 1. (péntektől) tudjuk fogadni a Pénzügyi Számviteli Főiskola épületében.Augusztus 28-tól 31-ig a Mesekert óvodában minden kisgyermeket fogadunk, aki az óvodát igényli.Köszönjük türelmüket, megértésüket!Andóné Angyal Máriaóvodavezető

Tisztelt Szülők! Mint az előzetes tájékoztatásunk alapján az Önök számára is ismert, a Mackóvár Központi Óvoda az épület energetikai felújítása miatt átmenetileg a régi Pénzügyi és Számviteli Főiskola épületébe költözik. Az óvoda ideiglenes kialakítására kiválasztott épület eredetileg természetesen nem az óvodáskorú gyermekek elhelyezésére lett létrehozva, ezért a jelenleg hatályos tűzvédelmi jogi szabályozás (Országos Tűzvédelmi Szabályzat) meghatározza, hogy a rendeltetés megváltoztatása esetén az adott épületnek meg kell felelni a jelenleg érvényes tűzvédelmi előírásoknak. Mivel a megváltozott rendeltetés szerint az épület kiürítése nagyobb kockázatot jelent, ezért az épületet eggyel magasabb kockázati osztályba kell sorolni. Így a folyamatba tűzvédelmi szakértőt kellett bevonni, aki az Országos Katasztrófavédelmi Igazgatósághoz egy úgynevezett eltérési engedélykérelmet nyújtott be olyan műszaki megoldásokra, amelyek használata az előírásokkal egyenértékű biztonságot nyújtanak. Az engedélykérelemhez csatolni kellett a biztonságot növelő berendezések és műszaki megoldások részletes leírását. Ez megtörtént, s a kivitelezési munkálatok is megvalósultak. Az épületben számos ilyen berendezés létesült (tartalékvilágítás, tűzjelző rendszer,…

16
aug.

Tanévnyitó értekezlet

Kedves Kollégák!2017. augusztus 22-én, 10 órától a Városháza Förster Kálmán termében tartjuk a 2017/2018-as nevelési évet indító értekezletünket. A gyermekek felügyeletét ellátó kollégákon kívül, mindenki részvételére számítok!Köszönettel,Andóné Angyal Máriaóvodavezető

MeghívóSzeretettel várjuk 2017. augusztus 23-án 16 órakor ismerkedő szülői értekezletünkrea Salgótarjáni Összevont Óvoda Mackóvár Központi Óvodájába azokat a szülőket,akik a 2017/2018 nevelési évre a mi óvodánkba íratták be gyermeküket.Óvoda nevelőközössége

23
jún.

Szülői értekezlet

Kedves Szülők!Tisztelettel kérünk minden szülőt, akinek gyermeke a 2017/2018. nevelési évet a Mackóvár Központi Óvodában kezdi el, hogy 2017. június 26-án 16.30 órától kezdődő szülői értekezleten vegyen részt!Téma: Az óvoda felújítása, a gyermekek elhelyezése a felújítás idejére. Megjelenésükre, a téma fontosságára való tekintettel feltétlenül számítunk!Kérjük a Lila, a Narancs,és a Sötétkék maciba járó gyermekek szüleit, hogy ők a 16.00 órakor kezdődő szülő megbeszélésre fáradjanak be!Óvodavezetés
Tanévzáró 2017

11
jún.

Tanévzáró 2017

Június 7 – én tartottuk tanévzáró nevelési értekezletünket, ahol Salgótarján Megyei Jogú Város Önkormányzata képviseletében Huszár Máté alpolgármester úr, valamint Molnár Károly önkormányzati képviselő úr a közelmúltban ünnepelt pedagógusnap alkalmából egy szál rózsával köszöntötte a jelenlévőket. Ezt követően a Salgótarjáni Összevont Óvoda vezetője, Andóné Angyal Mária, valamint a munkaközösségek vezetői is értékelték az idei nevelési évet. A közösség által megszavazott legjobbakat külön köszöntöttük. Végezetül az intézmény vezetője, a hamarosan megkezdődő nyári szünet idejére mindenkinek tartalmas pihenést kívánt.
Gyermeknapi kirándulás a Mackóvár Óvodában

„Úgy gyönyörködj, gyermekeidben, mint akik téged folytatnak majd...De ne a magad vágyait, emlékeit álmodd újra bennük,ne kényeztesd, ne ünnepeld, ne szidd, inkább szeresd,s érdemük szerint becsüld meg őket!”(Kosztolányi Dezső) Hagyományainkhoz hűen - egy csodás kirándulásban volt részünk, a Gyermektáborba. Egész nap változatos tevékenységekkel, sokféle játékkal kedveskedtünk a gyermekeknek, felejthetetlen élményt nyújtva számukra az idei Gyermeknap alkalmából. Az óvó nénik által felkínált ügyességi játékok mellett a Baglyaskő Látogató Központ munkatársai is érdekes természetvédelmi ismereteket nyújtó játékokat szerveztek számukra, ezáltal is megszerettetve velük a körülöttünk lévő gazdag élővilágot. Bátorságot, megmérettetést, valódi kihívást jelentett a gyermekek számára a Karancs Speciális Mentőszolgálat és a Nógrád Megyei Katasztrófavédelem által biztosított tevékenység, a kötélpálya kipróbálása, valamint az egyensúlyozás szalagon – megfelelő biztosítás mellett. A délelőtt sokszínű játéktevékenységei után következett a finom ebéd, amit a szabad levegőn mindenki jóízűen fogyasztott el. Rövidke pihenő után folytatódott programunk, amikor is Simon Pál és kutyaiskolájának kedves bemutatóját láthattuk. Ezután megérkezett a…
10. Országos Műfalmászó Találkozó a Mackóvár Központi Óvodában

Május 20-án jubileumi, tízedik alkalommal került megrendezésre óvodánkban a Műfalmászó Találkozó. A rendezvényt nagyfokú szervezési előkészületek előzték meg, hogy az ide látogató gyermekek és felnőttek egy komoly, ugyanakkor vidám és hangulatos programon vehessenek részt. Kiemelt támogatóinknak: Salgótarján Megyei Jogú Város Önkormányzatának, AEGON Magyarország Általános Biztosító ZRT-nek, Sodexo Magyarország Kft-nek, és a Zozó pékségnek igen nagy szerepe volt a zökkenőmentes, sikeres lebonyolításban. Mint minden évben eddig, az idén is Salgótarjáni Nonprofit Közművelődési Kft. technikája jóvoltából hallhattuk tisztán Simon Lajos igazgató úr kellemes hangját, aki egész nap információkkal, biztatással, igyekezett tájékoztatni az igen nagy számban megjelent vendégeket. A Találkozót városunk polgármestere Fekete Zsolt Nyitotta meg, majd Andóné Angyal Mária óvodavezetőnk köszöntötte a megjelenteket. Mindketten kiemelték a Salgótarjáni Hegymászó Klub vezetőjének, Orosz Mihálynak, és a Mackóvár Óvoda pedagógusának Schilli Katalinnak az érdemeit, az óvodai műfalmászás eredményes működtetéséért. Intézményünk Eszterlánc tánccsoportjának gyermekei bájos műsorral emelték a délelőtt színvonalát és keltettek jó hangulatot. A tízedik…

Nevelési év 2016. szeptember 1-től 2017. augusztus 31-igSzorgalmi időszak 2016. szeptember 1-től 2017. június 15-igŐszi szünet (iskolában) 2016. november 2-től november 4-ig. A szünet előtti utolsó tanítási nap október 28. (péntek), a szünet utáni első tanítási nap november 7. (hétfő).Téli szünet (iskolában) 2016. december 22-től 2017. január 2-ig. A szünet előtti utolsó tanítási nap 2016. december 21. (szerda), a szünet utáni első tanítási nap 2017. január 3. (kedd).Tavaszi szünet (iskolában) 2017. április l3-tól április 18-ig. A szünet előtti utolsó tanítási nap 2017. április 12. (szerda), a szünet utáni első tanítási nap április 19. (szerda).Nyári életrend 2017. június 16-tól augusztus 31-igÚj gyermekek beíratása 2017. április 20. és május 20 közöttÚj gyermekek fogadásának ideje 2017. szeptember 1-től folyamatosan

2016. október 31 (hétfő) pihenőnap (október 15-én szombaton kell ledolgozni)2016. november 1. (kedd) Mindenszentek napja (hosszú hétvége)2016. december 26. (hétfő) Karácsony (hosszú hétvége)2017. március 15. (szerda) Nemzeti Ünnep2017. április 17. (hétfő) Húsvét (hosszú hétvége)2017. május 1. (hétfő) Munka ünnepe (hosszú hétvége)2017. június 5. (hétfő) Pünkösd (hosszú hétvége)2017. június 9. (péntek) "Iskolába készülő gyermekek napja"

A téli szünetben a Szivárvány Tagóvoda az ügyeletes.Ideje: 2016. december 22-től, 2016. december 30-ig.A nyári összevonás ideje alatt: június 30-ig, minden óvoda saját gyermekeit fogadja. július 3-tól 2017. július 28-ig a Mackóvár Központi Óvoda fogadja a gyermekeket. július 31-től 2016. augusztus 18-ig Vadvirág, Nyitnikék, Szivárvány Tagóvoda fogadja a gyermekeket. augusztus 21-től minden óvoda a saját gyermekeit fogadja

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma által kiírt „Hazánk nemzeti kulturális örökségének megőrzését, a nemzetiségi hagyományok és a népi kultúra ápolását felvállaló tehetséggondozó programok támogatása” című pályázati felhívásra óvodánk sikeres programot nyújtott be.
Madárbarát

09
jún.

Madárbarát

Óvodánk-sajátos lehetőségeit változatos módon felhasználva – igyekszik a gyermekek számára hozzáférhetővé tenni a természet szépségeit, erősíteni a környezettudatos magatartás vonásait. Referenciaintézményi feladataink között is az ÖKO- szemlélet terjesztése, erősítése szerepel, amelyet nem csak gyermekeink, hanem tágabb környezetünk körében is igyekszünk képviselni.

Kedves Szülő! Ha itt feliratkozol, a fontosabb eseményekről levelet küldünk neked.

Aprófalva TagóvodaBaglyasi TagóvodaGyermekkert TagóvodaHétszínvirág TagóvodaKörúti TagóvodaMackóvár Központi ÓvodaMesekert TagóvodaNyitnikék TagóvodaPitypang TagóvodaSzivárvány TagóvodaVadvirág TagóvodaBocsoda bölcsődeTündérkert Bölcsőde
Megismertem és elfogadom az Adatkezelési tájékoztatót
Az adatkezelési tájékoztató ITT megtekinthető
 • Összevont Óvoda és Bölcsőde logó

  Salgótarjáni Összevont Óvoda és Bölcsőde

  Cím: 3100 Salgótarján, Arany János út 19/B.
  Intézmény-vezető: Andóné Angyal Mária
  Tel.: (32) 314 821
  Fax: (32) 314-821
  Email: mackovar@stovodak.hu, andone.am@stovodak.hu
 • Mackóvár Központi Óvoda logó

  Mackóvár Központi Óvoda

  Cím: 3100 Salgótarján, Arany János út 19/B.
  Központi Intézményegység-vezető: Fodor Edina
  Telefon: (32) 314 821
  Fax: (32) 314-821
  Email: mackovar@stovodak.hu
 • Aprófalva Óvoda logó

  Aprófalva Tagóvoda

  Cím: 3104 Salgótarján, Barátság út 6.
  Tagóvoda-vezető: Horváth Edit
  Telefon: (32) 440-331
  Email: aprofalva@stovodak.hu
 • Baglyasi Óvoda logó

  Baglyasi Tagóvoda

  Cím: 3102 Salgótarján, Petőfi út 88.
  Tagóvoda-vezető: Spagináné Cser Mónika
  Telefon: (32) 310-085
  Email: baglyasiovi@stovodak.hu
 • Gyermekkert Óvoda logó

  Gyermekkert Tagóvoda

  Cím: 3100 Salgótarján, Gyermekkert út 1.
  Tagóvoda-vezető: Lilinger Hermina
  Telefon: (32) 430-314
  Email: gyermekkert@stovodak.hu
 • Hétszínvirág Óvoda logó

  Hétszínvirág Tagóvoda

  Cím: 3100 Salgótarján, Acélgyári út 63.
  Tagóvoda-vezető: Gőz Katalin
  Telefon: (32) 312-495
  Email: hetszinvirag@stovodak.hu
 • Körúti Óvoda logó

  Körúti Tagóvoda

  Cím: 3100 Salgótarján, Fáy András krt. 35.
  Tagóvoda-vezető: Zsótér Melinda
  Telefon: (32) 312-798
  Email: korutiovi@stovodak.hu
 • Nyitnikék Óvoda logó

  Nyitnikék Tagóvoda

  Cím: 3104 Salgótarján, Budapesti út 66.
  Tagóvoda-vezető: Fehér Edit
  Telefon: 06 (20) 776 09 56, (32) 314-411
  Email: nyitnikek@stovodak.hu
 • Pitypang Óvoda logó

  Pitypang Tagóvoda

  Cím: 3100 Salgótarján, Meredek út 5.
  Tagóvoda-vezető: Ferhanné Kis Ildikó
  Telefon: (32) 312-498
  Email: pitypang@stovodak.hu
 • Szivárvány Óvoda logó

  Szivárvány Tagóvoda

  Cím: 3100 Salgótarján Forgách Antal út 2.
  Vezető: Szendrődi Andrea
  Telefon: 32/310-768
  email: szivarvany@stovodak.hu
 • Vadvirág Óvoda logó

  Vadvirág Tagóvoda

  Cím: 3141 Salgótarján, Őrhegy út 1.
  Tagóvoda-vezető: Tóth Marianna
  Telefon: (32) 438-001, 06 20/ 776-0948
  Email: vadvirag@stovodak.hu
 • Bocsoda Bölcsőde logó

  Bocsoda Bölcsőde

  Cím: 3100 Salgótarján, Arany János út 19/B.
  Bölcsőde-vezető: Illés Noémi
  Telefon: 06 20/ 232-0070
  Email: minibölcsi@stovodak.hu.