jún.

Mesemondó verseny

Óvodánkban hangsúlyt fektetünk a gyermekek beszédkészségének fejlesztésére, az anyanyelvszeretetére, ápolására, az olvasóvá nevelésre. Külön figyelmet fordítunk a kiemelkedő képességűgyermekekre, akiknek házi mesemondó versenyen is lehetőséget adunk tudásuk megmutatására.Idén tornatermünkben rendeztük ezt a programot. Zsűriként hívtuk Dudás Helgát, a NMPSZsalgótarjáni tagintézményének fejlesztő pedagógusát, Balázsné Czene Csillát, a SÁI Petőfi Sándortagiskola intézményvezető helyettesét, és Ponyi Erika szülőt, az SZMK képviseletében.Hat gyermek szebbnél-szebb mesében, verses mesében gyönyörködtette a hallgatókat, nehézhelyzetbe hozva a zsűrit a döntésnél.Mesemondó találkozónk két győztese Katona Zselyke és Tódora Bianka képviseli intézményünket aVárosi Mesemondó Találkozón.Gratulálunk valamennyi résztvevőnek, hiszen a napnak ők is győztesei. Köszönjük a kedves szülőknek,hogy segítettek felkészülni gyermekeiknek erre a találkozóra.
Soron következő könyvtárfoglalkozásunk a farsangi népszokások jegyében telt. A helyi télűző népszokásokon kívül megismerkedhettek a gyermekek a mohácsi busójárás hagyományaival.Természetes anyagok felhasználásával a résztvevő gyermekek is készíthettek maguknak maskarát.
Házi mesemondó találkozóÓvodánkban kiemelt figyelmet fordítunk a gyermekek beszédkultúrájának fejlesztésére, a mesevilág megszerettetésére, az "olvasóvá" nevelésre, a kiemelkedő képességű gyermekek gondozására. Az idei mesemondó találkozón három gyermekünk vállalta a mesemondó szerepét. Eszter, Boglárka és Kinga érdekes állatmeséket és történeteket meséltek az érdeklődő szülők és csoporttársaik számára. A zsűriben a Nevelési Tanácsadó két szakembere, valamint a szülői munkaközösség képviselője vett részt. Javaslatuk alapján született a döntésünk, mely szerint Baán Eszter képviseli óvodánkat a Városi Mesemondó találkozón.
máj.

Madarak fák Napja 2017

Madarak fák napja 2017.Idén is megemlékeztünk a Madarak fák napja jeles ünnepről. Az elmúlt évben sikeresen elnyertük a Madárbarát óvoda címet, amelyet játékos formában ünnepeltünk. Ennek szellemében idén is mozgásos, gondolkodtató és zenés tevékenységeket szerveztünk a gyermekek nagy örömére.
márc.

Víz Világnapja a Vadvirág Óvodában

A Víz Világnapja alkalmából egész héten vizes témával foglalkoztunk.Előzetesen elsétáltunk víznyerő helyekre, vízmintát gyűjtöttünk a Zagyva patak medréből.Megbeszéltük a gyerekekkel hogyan válik egy kis patakból folyó, milyen a tenger, az óceán.Ezeket játékos módon feldolgoztuk.Vitorlás hajókat nemcsak papírból, hanem almából és sajtból is készítettük, amit természetesen el is fogyasztottunk a csoportban.A különleges kavicsok mosása, rendezése is nagy élményt jelentett.Természetesen a horgászás sem maradt el.A hét fénypontja a homok víz asztal használata volt. Kísérleteztünk, milyen a homok és a víz találkozása.
A Magyar Kultúra Napja tiszteletére múzeumfoglalkozáson vettünk részt a Dornyay Béla Múzeum szervezésében. Megismerkedtünk a Himnusz történetével, megtekintettük a Mihályfi gyűjteményt. Az egyik alkotás vizsgálata során tartalommal töltöttük a „csendélet” fogalmát, egy másik kép tanulmányozásánál megfigyeltük, milyen jelek árulkodnak a szeretetről. A foglalkozás végén különféle rajztechnikák segítségével szabadon lerajzolhatta minden gyermek azt, amely, vagy aki számára kedves.
Mézeskalácsot sütöttünk Hagyományainkhoz híven ebben az évben is sütöttünk mézeskalácsot a gyermekekkel. Új formákat is kipróbáltunk, öröm volt látni ahogy gyúrták, szaggatták és díszítették. Az elkészült „alkotásokból” az otthoni karácsonyfa alá is kerül ajándék.
Óvodánk, a Vadvirág Tagóvoda az elmúlt évben pályázta meg a Zöld Óvoda címet a gyermekek környezetszemléletének, környezettudatos magatartásának formálásáért. Környezetvédő tevékenységünket folytatva idén a madárbarát óvoda cím elnyerésére törekedtünk, hiszen apró szárnyas barátaik életét régóta figyelemmel kísérjük, ellátásukról minden évszakban folyamatosan gondoskodunk.
jún.

Zagyvanap a Vadvirág Tagóvodában

A Vadvirág Tagóvoda életének sajátos vonása, hogy a településrész egyetlen gyermekintézményeként felvállalja az aktív jelenlétet a falusias közösség mindennapi életében hétköznapokon, ünnepeken egyaránt. Különleges élményben volt részünk a 2013. szeptember 15-én megrendezett "Zagyvanap"-on. Helyi civil szervezet, a Zagyvaforrás Egyesület meghívására a jelenleg Frankrurtban élő dr. Körmendy Károly látogatott haza Zagyvarónára feleségével Zsóka asszonnyal.

• Mesekert Tagóvoda

Cím: 3100 Salgótarján, Meredek út 33-35.
    Tagóvoda-vezető: Fajd Árpádné
    Email: mesekert@stovodak.hu